20 marzec 2020

Terytorialsi w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych

fot. nadesłane
„Angażujemy się w przedsięwzięcia, których celem jest zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Jeśli nasza pomoc jest potrzebna w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych – będziemy tam” - podkreśla płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Już od początku tygodnia tj. od 16 marca br. ponad 30 Terytorialsów z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają prace Centrum Logistycznego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych w zakresie załadunku i kompletacji paczek bezpośrednio na środki transportu.

Realizują oni swoje zadania w trybie 3 zmianowym wspomagając tym samym prace zakładu. Bezpośrednia pomoc została zainicjowana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, który wystąpił z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o bezpośrednie wsparcie TZMO.

 „Wiemy, że każda ilość materiałów opatrunkowych jest teraz na wagę złota. Dlatego chcemy wspomóc nie tylko produkcję tych przedmiotów ale też ich pakowanie oraz załadunek.” – podkreśla dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Krzysztof Stańczyk.

„Cieszę się, że jestem potrzebna i mogę pomóc. Wiem, że w obecnej chwili realizujemy zadania nie tylko dla naszej małej lokalnej społeczności, ale dla wszystkich Polaków. To jest budujące.” – komentuje szer. Marta Łukasiewicz, żołnierz TSW 8K-PBOT.

„Osobiście, mam wrażenie, że zdaję egzamin…to dziwne uczucie, bo tak naprawdę ten egzamin to sprawdzian mojej  dyscypliny i zaangażowania się w realne działania. Dużo myślałam o tym, teraz realnie widzę, że robiąc rzeczy „małe” doskonali się nadrzędny cel jakim jest pomoc innym ludziom. Nigdy nie przypuszczałam, że tak szybko będę poddana takiemu testowi.”- stwierdza szer. Roksana Wróblewska, żołnierz TSW 8K-PBOT.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstały w Toruniu w 1951 roku. Wtedy to rozpoczęła się produkcja materiałów opatrunkowych na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej i Centralnego Urzędu Zaopatrzenia Górnictwa.

Grupa TZMO to obecnie ponad 55 spółek w 18 krajach. Produkty są dostępne na ponad 80 rynkach świata.
Podstawą kultury organizacyjnej Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych jest odpowiedzialność, doświadczenie i innowacyjność.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Brodnicy