Pozna smak miodu wprost z plastra

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Czym jest krata odgrodowa? Jakie rośliny uznaje się za miododajne? Jak założyć własną pasiekę ? odpowiedzi na te i inne pytania pozna podczas tegorocznego miodobrania na dachu Urzędu Marszałkowskiego zwycięzca licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca licytacji pozna też smak miodu wprost z plastra.
REKLAMA
 Licytacja trwa do wtorku (9 lutego). Zapraszamy!

Ostatnia niedziela stycznia odbyła się pod znakiem serca, czyli 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieramy na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Do udziału w tegorocznym miodobraniu na dachu Urzędu Marszałkowskiego zapraszamy pasjonatów pszczelarstwa i miłośników miodu. Zwycięzca, w towarzystwie marszałka Piotra Całbeckiego, który posiada własną pasiekę od kilku lat  oraz prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu Tadeusza Dussy, zbierze miód z ulokowanych na dachu gmachu przy Placu Teatralnym 2 uli.  Dowie się, czym charakteryzuje się miejskie pszczelarstwo oraz jak założyć własną pasiekę.

Link do licytacji prowadzonej przez toruński sztab WOŚP.

W pięciu ulach ulokowanych na płaskiej platformie dachu gmachu przy placu Teatralnym 2 mieszka pięć pszczelich rodzin liczących 40-50 tysięcy owadów każda. Relacja z ubiegłorocznego miodobrania.


29. finał WOŚP

W 2021 roku fundacja WOŚP ponownie wesprze oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (poprzednio w 2008 roku). Na całym świecie zagrały aż 1362 sztaby. Zebrane pieniądze pozwolą na zakup takich sprzętów jak m.in.:
  • zestawy endoskopów laryngologicznych
  • egzoskopy  
  • lasery diodowe  
  • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
  • koblatory do operacji migdałków  
  • aparaty USG i RTG  
  • kardiomonitory
  • lampy czołowe i operacyjne  
  • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.


Wsparcie dla naszych szpitali

Sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym w ciągu ostatnich lat przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafią także do trzech szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy otrzymał między innymi pompy insulinowe, kardiomonitory, urządzenia do badania słuchu, ultrasonografy, łóżeczka niemowlęce i respiratory. Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu trafiły aparaty USG, kardiomonitory, łóżka elektryczne i materace przeciwodleżynowe oraz urządzenie do specjalistycznego badania słuchu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku zyskał stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubator, lampy do fototerapii, leżanki dla rodziców, ultrasonograf i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Brodnicy