Terytorials pielęgniarką? Tak! Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

fot. nadesłane
12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jest to zawód o bardzo dużej wartości społecznej. Wiąże się on przede wszystkim z refleksją o tym zawodzie, który postrzegany jest przez pryzmat empatii, poświęcenia, dobroci, oddania i towarzyszenia człowiekowi w zdrowiu i chorobie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W obecnej sytuacji jaką mamy na świecie i w kraju pielęgniarki często są „na pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Tym bardziej należy przypominać i pamiętać o ich wielkim zaangażowaniu w opiece i pomoc osobom chorym.

„Dziś wszyscy podkreślają znaczenie mojego zawodu, w szczególności w tak trudnym czasie w jakim się wszyscy znaleźliśmy. Życzymy więc sobie zdrowia i siły, bo to dla mnie jest najważniejsze. Reszta jakoś się ułoży…będzie dobrze!”- podkreśla Marlena Lewandowska, Terytorials z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” oraz pielęgniarka Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

„12 maja 1820 r. we Florencji przyszła na świat najsłynniejsza przedstawicielka zawodu, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa Florence Nightingale. Dlatego ten dzień jest dla nas tak ważny.” – podkreśla Marlena Lewandowska.

Rola pielęgniarek i położnych jest nieoceniona w polskim systemie ochrony zdrowia. To głównie one docierają do środowisk szkolnych, seniorów, niepełnosprawnych, obłożnie chorych oraz do tych wszystkich, którzy z różnych powodów mają ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej. Obecnie są w grupie osób narażonych na zarażenie koronawirusem pracując w szpitalach wśród pacjentów. Dlatego nie tylko w tym dniu ale również przez cały rok powinniśmy doceniać ich wkład w opiekę nad pacjentem.

Wszystkim pielęgniarkom i położnym składamy najserdeczniejsze życzenia - zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Brodnicy